Πρόκριση στο κύπελλο

Παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η ομάδα μας κέρδισε με 2-4 την ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Κύπρου.

Το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε ισόπαλο 1-1, με τον Λαΐφη να ισοφαρίσει στο 42ο λεπτό, το γκολ του Οπάρα που έδωσε προσωρινά προβάδισμα στους γηπεδούχους, στο 37′.

Στην επανάληψη βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ, στο 50′ από φάουλ του Πικραμμένου. Απ’ εκεί και πέρα, η Ανόρθωσις πέτυχε τρία τέρματα με τους Ιακοβένκο στο 65′, Κάλβο δέκα λεπτά αργότερα και ξανά με τον Ιακοβένκο στο 86ο λεπτό.

Ανόρθωσις (Άντρε Πάους): Bέγκα, Άντιτς, Σεράν, Χόλγκερσον, Νούχου, Μάκος, Λαΐφης (Μαραγκός), Γκαρσία (Αμπουρτζάνια), Εντέ (Μακρής), Κάλβο, Ιακοβένκο

* Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, ΕΝΑΔ και Ανόρθωσις τίμησαν τους Τιμούρ Κετσπάγια και Αχιλλέα Νικολάου για την ανιδιοτελή και ανεκτίμητη προσφορά τους στο κυπριακό ποδόσφαιρο.