Κακή εμφάνιση και ήττα

Την ήττα με 3-0 γνώρισε απόψε η ομάδα μας κόντρα στην Ομόνοια, στο ΓΣΠ, στην πρεμιέρα των «play-off».

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ομόνοια να πετυχαίνει γκολ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπατιμπάνγκα. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν το προβάδισμά τους μόλις στο 8′ με τον Σιέρινταν. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να μην καταφέρνει να μειώσει. Με την έναρξη της επανάληψης η Ανόρθωση προσπάθησε να πιέσει την αντίπαλό της, όμως δέχτηκε και τρίτο γκολ στο 51ο λεπτό, με σκόρερ και πάλι τον Σιέρινταν.

Με τη νίκη της, η Ομόνοια μας «έπιασε» στην τρίτη θέση με 52 βαθμούς ενώ ο Απόλλωνας ακολουθεί στους 50 στην πέμπτη.

Ανόρθωσις (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Κόπριβετς, Γκάμπριελ, Νούχου, Χόλγκερσον, Σβεχλέν, Μαϊσουράτζε (18′ Αβραάμ), Βίκτορ, Λαΐφης, Μανζορό (63′ Γκονζάλβες), Μαρτίνες, Εντλοβού (77′ Κουλούρης).

Κίτρινες: Μαϊσουράτζε, Αβραάμ, Λαΐφης