Φιλική ήττα με 2-0 από Χάποελ Τελ Αβίβ

Φιλική ήττα με 2-0 γνώρισε απόψε η ομάδα μας από την Χάποελ Τελ Αβίβ, στο προπονητικό κέντρο Ρέμες όπου προετοιμάζεται.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με την Ανόρθωση να έχει την κατοχή της μπάλας και να χάνει δυο ευκαιρίες με δράστη τον Γκονζάλβες ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Στην επανάληψη και με τις πολλές αλλαγές, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ενώ οι Ισραηλινοί κατόρθωσαν να γίνουν πιο απειλητικοί, σκοράροντας δυο φορές με τον Ομρί στο 75′ και 79′.

Η Ανόρθωσις αγωνίστηκε με τους: Κόπριβετς (63′ Παπαδόπουλος), Καλδερόν, Χερέρο (45′ Νικολάου), Γκάμπριελ, Γκιγιέρμε (45′ Αριστοτέλους), Ζοάο Βίκτορ (63′ Μπένετ), Οικονομίδης (60′ Πελέ), Ρίος Ρέινα (68′ Θεοδώρου), Ράγιος (60′ Κυριάκου), Κριστομπάλ (68′ Τιάγκο Σίλβα), Ίσμα (63′ Μακρής).

Η μετάδοση του αγώνα ήταν μια προσφορά της εταιρείας Jermino Electrical Appliances με υποκαταστήματα σε Λάρνακα και Παραλίμνι. Στα καταστήματα Jermino μπορείτε να βρείτε επώνυμες ηλεκτρικές συσκευές όπως DAEWOO,ELECTROLUX,SONY,ROWA, LG, BOSCH και NEFF σε ασυναγώνιστες τιμές»