Ισόπαλο το πρώτο φιλικό στην Πολωνία

Ισόπαλες 0-0 εξήλθαν Ανόρθωσις Αμμοχώστου και Maccabi Sha’arayim, στο πρώτο φιλικό της ομάδας μας επί Πολωνικού εδάφους.

Η Ανόρθωσις ξεκίνησε τον αγώνα με τους Κόπριβετς κάτω από τα δοκάρια, Γκάμπριελ, Γκιγιέρμε, Σάβιτς και Καλντερόν στην άμυνα, Ζοάο Βίκτορ και Οικονομίδη στα χαφ, Κριστοβάλ, Ράγιος και Ρίος Ρέινα πίσω από τον επιθετικό και αιχμή του δόρατος τον Γκονζάλβες.

Στο ημίχρονο πέρασαν στο παιχνίδι οι Μακρής, Αριστοτέλους και Νικολάου αντί των Ράγιος, Γκιγιέρμε και Σάβιτς αντίστοιχα. Στο 63ο λεπτό οι Παπαδόπουλος, Μπένετ και Τιάγκο Σίλβα αντικατέστησαν τους Κόπριβετς, Κριστοβάλ και Οικονομίδη. Τελευταίες αλλαγές στο 73′, όταν στις θέσεις των Ρίος Ρέινα και Γκονζάλβες πέρασαν οι Θεοδώρου και Κυριάκου.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα μας την Κυριακή 24 Ιουλίου, στις 18:00 ώρα Κύπρου, με αντίπαλο την Χάποελ Τελ Αβίβ.