Άδικη ισοπαλία με Ερμή

Στο ισόπαλο 2-2 έμεινε η ομάδα μας στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ερμή, σε ένα παιχνίδι που κρατούσαμε την νίκη μέχρι και τις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν και δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ, που μας στέρησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα μας παρά το γεγονός πως προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Γκονσάλβες από πέναλτι και Καμπρέρα με πλασέ μέσα από την περιοχή, δεν κατάφερε να διαχειριστεί το υπέρ της προβάδισμα, αλλά ούτε να μετουσιώσει σε τέρμα τις μεγάλες ευκαιρίες που βρήκε ακόμα και όταν το σκορ βρισκόταν στο 2-1, με αποτέλεσμα στην συνέχεια να δεχτούμε την ισοφάριση.

Αν και ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι και ευτυχήσαμε να σκοράρουμε δύο γκολ, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με την ομάδα της Αραδίππου να βάζει πίεση και με δύο τέρματα στο β’ ημίχρονο, να φεύγει από το γήπεδο με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η ενδεκάδα μας: Κόπριβετς, Γκάμπριελ, Ερέρο, Νικολάου, Γκιγέρμε, Βίκτορ, Οικονομίδης, Καλντερόν (63΄ Σιβού), Καμπρέρα, Κολούνγκα, Γκονσάλβες (88΄ Αριστοτέλους)

Κίτρινες: Καμπρέρα, Μ. Νικολάου