«Λευκή» ισοπαλία με Απόλλωνα

Στην «λευκή» ισοπαλία απέναντι στον Απόλλωνα έμεινε η ομάδα μας, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησε η δύναμη και έλειπαν οι πολλές και καλές φάσεις. Παρά το γεγονός πως βρήκαμε κάποιες καλές ευκαιρίες, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξουμε το σκορ εντούτοις δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την κατοχή και προσπαθήσαμε με διάφορους τρόπους να απειλήσουμε και να φτάσουμε κοντά στο γκολ, ωστόσο και πάλι η προσπάθεια δεν ήταν αρκετή, με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0 μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Πως αγωνίστηκε η ομάδα μας: Κόπριβετς, Γκιγιέρμε, Γκάμπριελ, Ερέρο, Σιβού, Ζοάο Βίκτορ, Μίτροβιτς, Ράγιος, Καρλίτος (40′ Καμπρέρα), Ολιβέιρα (61′ Κολούνγκα), Άλβες

Κίτρινες: Ολιβέιρα, Ζοάο Βίκτορ, Ερέρο, Καμπρέρα