Εντός έδρας ήττα από την ΑΕΛ

Την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΛ με 1-0 γνώρισε η ομάδα μας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Από πολύ νωρίς με 10 ποδοσφαιριστές έμεινε η ομάδα μας, καθώς ο Κόπριβετς στην προσπάθεια του να ανακόψει παίκτη της ΑΕΛ να σκοράρει σε άδειο τέρμα υπέπεσε σε φάουλ που έφερε και την αποβολή του. Παρά το γεγονός πως αναγκαστήκαμε να αγωνιστούμε για 84 λεπτά με λιγότερο ποδοσφαιριστή, κάτι τέτοιο δεν φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο καθώς ήταν η ομάδα μας αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιουργούσε συνεχώς επικίνδυνες στιγμές μπροστά από την αντίπαλη εστία. Στο 13’ η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Κυριάκου, σε μια από τις ελάχιστες στιγμές που απείλησε σε ολόκληρο τον αγώνα. Η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μας δεν σταμάτησε λεπτό, ωστόσο πότε οι καίριες επεμβάσεις του Ρόμο και πότε η ατυχία στέρησαν από την ομάδα μας τουλάχιστον την ισοπαλία, το ελάχιστο που θα μπορούσε να πάρει από τον αγώνα.

Πως αγωνίστηκε η ομάδα μας: Ανόρθωση: Κόπριβετς, Σιβού, Ερέρο, Σάντος, Γκάμπριελ, Βίκτορ, Μίτροβιτς, Ράγιος (64΄ Καμπρέρα), Καλό (7΄ Παπαδόπουλος), Ολιβέιρα, Άλβες. Κίτρινες: Μίτροβιτς Κόκκινες: Κόπριβετς