«

»

Ισόπαλο το πρώτο φιλικό με αντίπαλο την Ζάμαλεκ

IMG_20190708_182722_888

Σε ένα πλούσιο παιχνίδι από γκολ και θέαμα, η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 3-3 με την Ζάμαλεκ στο πρώτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε και πραγματοποιήθηκε στις Πλάτρες κεκλεισμένων των θυρών.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Ντούρις και Ράγιος στο α” ημίχρονο και ο Χριστοδούλου στο β” μέρος.

Το σκορ άνοιξε ο Ντούρις με υποδειγματικό πλασέ, με την ασίστ να προέρχεται από τον Βασιλακάκη, έπειτα από ωραία ενέργεια του ίδιου.

Το 2-0 ήρθε λίγο πριν την εκπνοή του β” ημιχρόνου με τον Ράγιος να παίρνει το ριμπαουντ και να χρίζεται σκόρερ.

Το πρώτο του γκολ με την ομάδα μας πέτυχε  ο Χριστοδούλου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη πάσα του Κατσαράβα και με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0.

Η Ζάμαλεκ στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τις πολλές αλλαγές που έγιναν και αφού αρχικά μείωσε το σκορ, εν τέλει έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Την αρχική ενδεκάδα αποτελούσαν οι: Λόρια, Σελίν, Κορέα, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Βασιλακάκης, Ράγιος, Οκριασβίλι, Ντούρις

Την ενδεκάδα του β” ημιχρόνου αποτελούσαν οι: Δημητρίου, Σωτηρίου, Πηλέας, Κοφί, Κέζος, Εγγλέζου, Χριστοδούλου, Ιωάννου Χατζηπασχάλης, Χατζηβασίλης, Κατσαράβα

Ίωση αντιμετωπίζει ο Γκαλίτσιος και ως εκ τούτου έμεινε εκτός ενώ ένα σκίσιμο στο κεφάλι κράτησε επίσης εκτός τον Μάριο Νικολάου. Όσο αφορά τον Αρτυματά δεν έχει ξεπεράσει πλήρως το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετωπίζει.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someonePrint this page