«

»

Το πρόγραμμα της ομάδας μας για το Πρωτάθλημα Cyta 2019-2020

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι η κλήρωση του Πρωταθλήματος Cyta 2019 – 2020.

Tο Πρωτάθλημα θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 24-25 Αυγούστου 2019 και θα ολοκληρωθεί το Σαββατοκύριακο 16-17 Μαΐου 2020.

Το Πρωτάθλημα Cyta 2018 – 2019 θα διεξαχθεί και φέτος σε δύο φάσεις με 32 συνολικά αγωνιστικές. Η πρώτη φάση θα διεξαχθεί σε δύο γύρους των έντεκα αγωνιστικών, συνολικά 22 αγωνιστικές.

Με την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης, οι δώδεκα ομάδες θα χωριστούν σε δύο ομίλους των έξι ομάδων ανάλογα με τη βαθμολογική τους θέση μεταφέροντας μαζί τους στη δεύτερη φάση τους βαθμούς που πήραν στην πρώτη φάση.

Με την ολοκλήρωση της δεύτερης φάσης η οποία θα ολοκληρωθεί σε δέκα αγωνιστικές, οι δύο τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας του δεύτερου ομίλου θα υποβιβαστούν στη Β’ Κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μας:

IMG_8011

1η αγωνιστική (24.08.2019 – 25.08.2019):
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

2η αγωνιστική (31.08.2019 – 01.09.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

3η αγωνιστική (14.09.2019 – 15.09.2019):
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

4η αγωνιστική (21.09.2019 – 22.09.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΠΑΦΟΣ F.C.

5η αγωνιστική (05.10.2019 – 06.10.2019):
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

6η αγωνιστική(19.10.2019 – 20.10.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

7η αγωνιστική(26.10.2019 – 27.10.2019):
ΔΟΞΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

8η αγωνιστική(02.11.2019 – 03.11.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

9η αγωνιστική (09.11.2019 – 10.11.2019):
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

10η αγωνιστική(23.11.2019 – 24.11.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

11η αγωνιστική (30.11.2019 – 01.12.2019):
Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

12η αγωνιστική (07.12.2019 – 08.12.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ

13η αγωνιστική (14.12.2019 – 15.12.2019):
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
14η αγωνιστική (21.12.2019 – 22.12.2019):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

15η αγωνιστική (04.01.2020 – 05.01.2020):
ΠΑΦΟΣ F.C. vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

16η αγωνιστική (11.01.2020 – 12.01.2020):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
17η αγωνιστική(18.01.2020 – 19.01.2020):
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

18η αγωνιστική(25.01.2020 – 26.01.2020):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΔΟΞΑ

19η αγωνιστική(01.02.2020 – 02.02.2020):
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

20η αγωνιστική(08.02.2020 – 09.02.2020):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

21η αγωνιστική(15.02.2020 – 16.02.2020):
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

22η αγωνιστική(22.02.2020 – 23.02.2020):
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Αναλυτικά ΕΔΩ ολόκληρο το πρόγραμμα: